Ova stvar uklanja svu prljavštinu, kamenac i plijesan iz spremnika moje perilice: petnaest minuta i kao nova je!
Dijagnosticiranje i čišćenje kamenca i prljavštine s vaše perilice može biti skupo i svakako nije jeftin zadatak.
Svakako da samostalno čišćenje može vam pomoći u smanjenju troškova. Kako biste svoju mašinu za rublje održavali u optimalnom stanju, važno je naučiti nekoliko jednostavnih savjeta kako biste izbjegli mogući kvar i eventualnu štetu.
Pridržavajte se uputa navedenih na portalu sovkus. Kako bi spremnik za vodu perilice rublja funkcionirao najbolje, neophodno je izvršiti potrebne postupke čišćenja. Kako vrijeme prolazi, nakupljanje kamenca i ostataka deterdženta unutar postaje sve vidljivije.
To ne samo da će oštetiti vašu perilicu, već će također smanjiti kvalitetu vašeg rublja. Prljavština u odvodnoj cijevi može ometati protok vode, spriječiti ispravnu drenažu deterdženta za pranje i dovesti do neugodnih mirisa iz perilice.
Upotrijebite ovaj učinkoviti alat za čišćenje kako biste jamčili sveobuhvatno čišćenje i produžili životni vijek vaše kućanske perilice. Sastojci: Da biste napravili potrebnu smjesu, pomiješajte 50 grama vodikovog peroksida s 3 žličice sode bikarbone i sapuna za pranje rublja. Nježno izvadite dozator deterdženta i ravnomjerno rasporedite pripremljenu smjesu po površini dozatora.
Predloženo trajanje odsutnosti je između 15 i 30 minuta, ovisno o stupnju kontaminacije. Nakon toga očistite područje spužvom i temeljito isperite, dopuštajući da voda teče po površini. Za učinkovito čišćenje bubnja perilice koristite isti proizvod. Profesionalni tehničar za perilice rublja podijelio je ovaj savjet sa mnom; došao je od njegove supruge, koja je bila u braku s njim tijekom njegove duge karijere na terenu i nastavlja nuditi pomoć onima koji traže pomoć.
Isprobajte ga i bit ćete potpuno zadovoljni! Savršeno očekivanje je da perilica radi besprijekorno više od dvadeset godina, bez problema poput plijesni, neugodnih mirisa i kamenca. To sam često testiram i iako mnogi ljudi hvale ocat, vjerujem da kod mene djeluje učinkovitije. Važno je naglasiti da je povremeno obavljanje ovog zadatka dovoljno.
Osiguravam da se čisti svaka dva do tri mjeseca. Za učinkovito uklanjanje kamenca s grijača najjednostavnije je rješenje korištenje limunske kiseline. Dodajte 100 do 200 grama limunske kiseline u odjeljak za deterdžent. Započnite ciklus pranja na temperaturi od 60 stupnjeva. Ovaj jednostavan pristup omogućuje jednostavno čišćenje vaše perilice i uklanja kamenac s njezinih bitnih dijelova, što uključuje valjke i grijaće elemente. Osim toga, provjerite jesu li gumene brtve perilice rublja temeljito očišćene.
Pomiješajte jednu žlicu limunske kiseline s 500 mililitara vode. Namočite krpu u otopinu i pazite da dobro zabrtvite unutrašnjost. Nakupljanje prljavštine, bilo kakav premaz i razvoj spora plijesni potpuno će nestati. Korištenje gore navedenih metoda čišćenja pomoći će vam da vaša perilica rublja bude čista i učinkovito funkcionira dulje vrijeme.