PERETE LI PEŠKIR POSLIJE TUŠIRANJA ILI GA PONOVO KORISTITE? Doktor otkrio, EVO ŠTA JE POGREŠNO
Kad se, poslije kupanja, temeljno obrišete peškirom, najčešće ga okačite na neki čiviluk u kupatilu i zatim nastavljate sa svojim higijenskim ritualima?
Tako vlažan i pun sitnih čestica odumrlog površinskog sloja kože, peškir prenoći na toplom i ujutru vas dočekuje za novo kupanje? Niste ni svjesni koliko se gljivica i bakterija na njemu može razviti za vrlo kratko vrijeme. Ljekari upozoravaju da je maksimalni broj korišćenja jednog peškira tri puta između dva pranja, a u međuvremenu se on mora svaki put temeljno osušiti.
To znači da ga iste večeri ili jutra, poslije kupanja i brisanja, morate izinijeti na terasu ili, u sezoni grejanja, osušiti na radijatoru ako planirate da ga ponovo koristite. Ukoliko imate sušač za peškire u kupatilu, “oslobođeni” ste ovih briga, samo ga redovno uključujte i lijepo raširite ubrus.
Podrazumjeva se ćete koristiti različite peškire za ruke, lice i tijelo, kao i da svaki član porodice mora imati svoj peškir. Savjetuje se da se i peškir za lice mijenja na tri dana, dok je onaj za ruke najbolje promijeniti svakog dana.